Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0100WL16238BK1
Part No.:
PE0100WL16238BK1
Description:
CAP CER 1600PF 16KV R230 DISK
Shipping
PE0100WL16238BK1 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1600 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16000V (16kV)
Temperature Coefficient:
R230
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)