Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0100WJ80138BJ1
Part No.:
PE0100WJ80138BJ1
Description:
CAP CER 800PF 14KV R85 DISK
Shipping
PE0100WJ80138BJ1 Information
Capacitance:
800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)