Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0100WJ25136BH1
Part No.:
PE0100WJ25136BH1
Description:
CAP CER 250PF 14KV R42 DISK
Shipping
PE0100WJ25136BH1 Information
Capacitance:
250 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)