Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0100WH30138BH1
Part No.:
PE0100WH30138BH1
Description:
CAP CER 300PF 13KV R42 DISK
Shipping
PE0100WH30138BH1 Information
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)