Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0100WH30136BH1
Part No.:
PE0100WH30136BH1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 300PF 13KV R42 DISK
Shipping
PE0100WH30136BH1 Information
Manufacturer:
Series:
P
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Requires Holder
Package / Case:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)