Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0100WH12238BJ2
Part No.:
PE0100WH12238BJ2
Description:
CAP CER 1200PF 13KV R85 DISK
Shipping
PE0100WH12238BJ2 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)