Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0100BJ80036BG1
Part No.:
PE0100BJ80036BG1
Description:
CAP CER 80PF 15KV R16 DISK
Shipping
PE0100BJ80036BG1 Information
Capacitance:
80 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)