Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0100BJ20138BH1
Part No.:
PE0100BJ20138BH1
Description:
CAP CER 200PF 15KV R42 DISK
Shipping
PE0100BJ20138BH1 Information
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)