Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PDZ100WH10236BJ1
Part No.:
PDZ100WH10236BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 1000PF 13KV R85 DISK
Shipping
PDZ100WH10236BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
P
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C