Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0200WJ20238BJ1
Part No.:
PD0200WJ20238BJ1
Description:
CAP CER 2000PF 14KV R85 DISK
Shipping
PD0200WJ20238BJ1 Information
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)