Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0200WJ16236BH1
Part No.:
PD0200WJ16236BH1
Description:
CAP CER 1600PF 14KV R42 DISK
Shipping
PD0200WJ16236BH1 Information
Capacitance:
1600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)