Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0200BJ80138BH1
Part No.:
PD0200BJ80138BH1
Description:
CAP CER 800PF 15KV R42 DISK
Shipping
PD0200BJ80138BH1 Information
Capacitance:
800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)