Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0140WJ50136BH1
Part No.:
PD0140WJ50136BH1
Description:
CAP CER 500PF 14KV R42 DISK
Shipping
PD0140WJ50136BH1 Information
Capacitance:
500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)
Height - Seated (Max):
1.614" (41.00mm)