Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0100WJ80136BJ1
Part No.:
PD0100WJ80136BJ1
Description:
CAP CER 800PF 14KV R85 DISK
Shipping
PD0100WJ80136BJ1 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max):
1.614" (41.00mm)