Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0100WJ60138BJ2
Part No.:
PD0100WJ60138BJ2
Description:
CAP CER 600PF 14KV R85 DISK
Shipping
PD0100WJ60138BJ2 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
600 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max):
1.614" (41.00mm)