Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0100WE16236BJ1
Part No.:
PD0100WE16236BJ1
Description:
CAP CER 1600PF 11KV R85 DISK
Shipping
PD0100WE16236BJ1 Information
Capacitance:
1600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
11000V (11kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max):
1.614" (41.00mm)