Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0100BJ50038BF1
Part No.:
PD0100BJ50038BF1
Description:
CAP CER 50PF 15KV R7 DISK
Shipping
PD0100BJ50038BF1 Information
Capacitance:
50 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max):
1.614" (41.00mm)