Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0100BJ10136BG1
Part No.:
PD0100BJ10136BG1
Description:
CAP CER 100PF 15KV R16 DISK
Shipping
PD0100BJ10136BG1 Information
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max):
1.614" (41.00mm)