Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0100BJ10133BG1
Part No.:
PD0100BJ10133BG1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 100PF 15KV R16 DISK
Shipping
PD0100BJ10133BG1 Information
Manufacturer:
Series:
P
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Requires Holder
Package / Case:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max):
1.614" (41.00mm)