Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0070WL50138BK2
Part No.:
PD0070WL50138BK2
Description:
CAP CER 500PF 16KV R230 DISK
Shipping
PD0070WL50138BK2 Information
Capacitance:
500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16000V (16kV)
Temperature Coefficient:
R230
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.756" Dia (70.00mm)
Height - Seated (Max):
1.417" (36.00mm)