Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0070WJ30133BJ1
Part No.:
PD0070WJ30133BJ1
Description:
CAP CER 300PF 14KV R85 DISK
Shipping
PD0070WJ30133BJ1 Information
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.756" Dia (70.00mm)
Height - Seated (Max):
1.417" (36.00mm)