Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0070WJ30036BF1
Part No.:
PD0070WJ30036BF1
Description:
CAP CER 30PF 14KV R7 DISK
Shipping
PD0070WJ30036BF1 Information
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.756" Dia (70.00mm)
Height - Seated (Max):
1.417" (36.00mm)