Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0070WJ25038BF2
Part No.:
PD0070WJ25038BF2
Description:
CAP CER 25PF 14KV R7 DISK
Shipping
PD0070WJ25038BF2 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
25 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.756" Dia (70.00mm)
Height - Seated (Max):
1.417" (36.00mm)