Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PD0070WH16136BH1
Part No.:
PD0070WH16136BH1
Description:
CAP CER 160PF 13KV R42 DISK
Shipping
PD0070WH16136BH1 Information
Capacitance:
160 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.756" Dia (70.00mm)
Height - Seated (Max):
1.417" (36.00mm)