Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PC0200WJ12238BH1
Part No.:
PC0200WJ12238BH1
Description:
CAP CER 1200PF 14KV DISK
Shipping
PC0200WJ12238BH1 Information
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):
1.969" (50.00mm)