Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PC0200WF60238BJ1
Part No.:
PC0200WF60238BJ1
Description:
CAP CER 6000PF 12KV DISK
Shipping
PC0200WF60238BJ1 Information
Capacitance:
6000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
12000V (12kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):
1.969" (50.00mm)