Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PC0200BJ60138BG1
Part No.:
PC0200BJ60138BG1
Description:
CAP CER 600PF 15KV R16 DISK
Shipping
PC0200BJ60138BG1 Information
Capacitance:
600 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):
1.969" (50.00mm)