Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | P8GY |
| Manufacturer | Hubbell Controls |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Style | Single Gang |
| Type | Faceplate |
| Number of Ports | 2 |
| Port Direction | Straight |
| Color | Gray |
| Features | Mounting Hardware |
| For Use With/Related Products | - |
| Length | 4.630" (117.60mm) |
| Width | 2.880" (73.15mm) |
| Depth | 0.250" (6.35mm) |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Shelf Life | - |
| Shelf Life Start | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
The following parts include "P8GY" in Silicon Labs P8GY.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.