NK2BXWH-A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | NK2BXWH-A |
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Series | NetKey® |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Style | Surface Mount |
| Type | Mounting Box |
| Number of Ports | 2 |
| Port Direction | Straight |
| Color | White |
| Features | Adhesive |
| For Use With/Related Products | NetKey® Series |
| Length | 3.650" (92.71mm) |
| Width | 1.949" (49.50mm) |
| Depth | 1.126" (28.60mm) |
| Material | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Shelf Life | - |
| Shelf Life Start | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
The following parts include "NK2BXWH-A" in Silicon Labs NK2BXWH-A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.