CBX1WH-A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CBX1WH-A |
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Series | Mini-Com® |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Style | Surface Mount |
| Type | Mounting Box |
| Number of Ports | 1 |
| Port Direction | Straight |
| Color | White |
| Features | Adhesive |
| For Use With/Related Products | Mini-Com® Series (Flat, Sloped, Sloped Recessed or Blank) |
| Length | 1.894" (48.10mm) |
| Width | 1.035" (26.30mm) |
| Depth | 0.913" (23.20mm) |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Material Flammability Rating | - |
| Shelf Life | - |
| Shelf Life Start | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
The following parts include "CBX1WH-A" in Silicon Labs CBX1WH-A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.