CFP2WH.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CFP2WH |
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Series | Mini-Com® |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Style | Single Gang |
| Type | Faceplate |
| Number of Ports | 2 |
| Port Direction | Straight |
| Color | White |
| Features | Mounting Hardware |
| For Use With/Related Products | Mini-Com® Series (Flat, Sloped, Sloped Recessed or Blank) |
| Length | 4.500" (114.30mm) |
| Width | 2.748" (69.80mm) |
| Depth | 0.677" (17.20mm) |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Material Flammability Rating | - |
| Shelf Life | - |
| Shelf Life Start | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
The following parts include "CFP2WH" in Silicon Labs CFP2WH.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.