onsemi NSR02F30MXT5G
Part No.:
NSR02F30MXT5G
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 2X3DFN
Shipping
NSR02F30MXT5G Information
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Product Status:
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
600 mV @ 200 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 30 V
Supplier Device Package:
2-X3DFN (0.6x0.3) (0201)
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 125°C