Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | NP26W |
| Manufacturer | Hubbell Controls |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Style | Single Gang |
| Type | Faceplate |
| Number of Ports | 1 |
| Port Direction | Straight |
| Color | White |
| Features | Mounting Hardware |
| For Use With/Related Products | - |
| Length | 4.620" (117.35mm) |
| Width | 2.870" (72.90mm) |
| Depth | 0.250" (6.35mm) |
| Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Material Flammability Rating | - |
| Shelf Life | - |
| Shelf Life Start | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
The following parts include "NP26W" in Silicon Labs NP26W.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.