KYOCERA AVX MR075A104JAA
Part No.:
MR075A104JAA
Description:
CAP CER 0.1UF 50V NP0 RADIAL
Shipping
MR075A104JAA Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm)
Height - Seated (Max):
0.490" (12.44mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.400" (10.16mm)