Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MP05404 |
| Manufacturer | Golledge Electronics Ltd |
| Series | GSX-333 |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 32 MHz |
| Frequency Stability | ±10ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Load Capacitance | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
The following parts include "MP05404" in Silicon Labs MP05404.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.