MMC-463F-32.768KHZ-T.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MMC-463F-32.768KHZ-T |
| Manufacturer | MMD |
| Series | MMC |
| Package/Case | 4-SMD, J-Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kOhms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.098" (2.50mm) |
The following parts include "MMC-463F-32.768KHZ-T" in Silicon Labs MMC-463F-32.768KHZ-T.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.