Viking Tech MC05JTN500470
Part No.:
MC05JTN500470
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0805
Shipping
MC05JTN500470 Information
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.030" (0.75mm)