KYOCERA AVX MA301A392FAA-BULK
Part No.:
MA301A392FAA-BULK
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CKR MOLDED AXIALS
Shipping
MA301A392FAA-BULK Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Ceralam® MA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.240" L (3.30mm x 6.09mm)