KYOCERA AVX MA102A200JAA
Part No.:
MA102A200JAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CKR MOLDED AXIALS
Shipping
MA102A200JAA Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Ceralam® MA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)