MA05768.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MA05768 |
| Manufacturer | Golledge Electronics Ltd |
| Series | GSX-333 |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 26 MHz |
| Frequency Stability | ±9ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm |
| Load Capacitance | 9pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
The following parts include "MA05768" in Silicon Labs MA05768.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.