Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | LTM024D030x |
| Manufacturer | Toshiba |
| Panel Size | 2.4" |
| TNVAIPS | TN |
| Resolution | 240×320 |
| Viewing Area | 36.72×48.96 |
| Outline Size | 41.7(W)×58.7(H) ×1.77(D) mm |
| Treatment | - |
| Brightness | 0 cd/m² |
| Contrast Ratio | - |
| View Direction | |
| Viewing Angle | - |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Best View on | 6 o'clock |
| Work Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Glass Thickness | |
| Transmissivity | |
| Color Depth | 262K 45% NTSC |
| Backlight | No B/L |
| Mass | 9.00g (Typ.) |
| Touch Screen | Without |
| Refresh Rate | - |
| Driver IC list | COG Built-in 2 source chips |
| Signal Type | CPU , 37 pins FPC |
The following parts include "LTM024D030x" in Silicon Labs LTM024D030x.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.