Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | LTD121LA7SG (Z) |
| Manufacturer | Toshiba |
| Panel Size | 12.1" |
| TNVAIPS | TN |
| Resolution | 1024×768 |
| Viewing Area | 245.76×184.32 |
| Outline Size | 252.1(W)×192.4(H) ×1.07(D) mm |
| Treatment | Antiglare |
| Brightness | 0 cd/m² |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | |
| Viewing Angle | 30/30/10/30 (Min.)(CR≥10) |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Best View on | 6 o'clock |
| Work Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Glass Thickness | 0.40+0.40 mm |
| Transmissivity | 8.0% (Typ.)(with Polarizer) |
| Color Depth | 262K |
| Backlight | No B/L , Without Driver |
| Mass | |
| Touch Screen | Without |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Driver IC list | COF Built-in 4 source chips |
| Signal Type | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins Connector |
The following parts include "LTD121LA7SG (Z)" in Silicon Labs LTD121LA7SG (Z).
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.