KYOCERA AVX KGQ05FCG1H6R8CH
Part No.:
KGQ05FCG1H6R8CH
Description:
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402
Shipping
KGQ05FCG1H6R8CH Information
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)