KYOCERA AVX KGM21NR72A103KM
Part No.:
KGM21NR72A103KM
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Shipping
KGM21NR72A103KM Information
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)