KYOCERA AVX KGM05AR70J104MH
Part No.:
KGM05AR70J104MH
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0402
Shipping
KGM05AR70J104MH Information
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)