KYOCERA AVX KGM05AR51H222KH
Part No.:
KGM05AR51H222KH
Description:
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402
Shipping
KGM05AR51H222KH Information
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)