Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components K223Z15Y5VF5TL2
Part No.:
K223Z15Y5VF5TL2
Description:
CAP CER 0.022UF 50V Y5V RADIAL
Shipping
K223Z15Y5VF5TL2 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)