Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components K223Z15Y5VE5TH5
Part No.:
K223Z15Y5VE5TH5
Description:
CAP CER 0.022UF 25V Y5V RADIAL
Shipping
K223Z15Y5VE5TH5 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)