Sensata-Airpax IULN11-1REC4-51-35.0
Part No.:
IULN11-1REC4-51-35.0
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Shipping
IULN11-1REC4-51-35.0 Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
35A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V