Sensata-Airpax ICLHR11-1-52F-.500-AB-90-C
Part No.:
ICLHR11-1-52F-.500-AB-90-C
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Shipping
ICLHR11-1-52F-.500-AB-90-C Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
ICL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
500mA
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
220 V